Zajímavosti v okolí - Rekreační středisko Zákopčí, Hutisko - Solanec

Přejít na obsah
Pustevny, 16 km
Jsou nejnavštěvovanější horské středisko v Beskydech a významnou křižovatkou turistických tras. Na vrchol lze dojet autem, autobusem z obce Prostřední Bečva a lanovkou z obce TrojanoviceZ Pusteven, mimo jiné, dojdete příjemnou procházkou, kolem sochy pohanského boha Radegasta, až na Radhošť
Rožnov pod Radhoštěm, 12 km
V Rožnově pod Radhoštěm najdete:

Skanzen lidové architektury - valašské muzeum v přírodě. Jedná se o největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě, založený bratry Bohumilem a Aloisem Jaroňkovými v roce 1925. Rozprostírá se ve zdejším parku a přilehlém svahu, zdvihajícím se nad řekou Rožnovská Bečva. Více informací a program muzea

Jednou z nových dominant dříve lázeňského města Rožnov pod Radhoštěm je od roku 2012 Jurkovičova rozhledna. Své jméno dostala podle slovenského architekta Dušana Sámo Jurkoviče, který, naštěstí, zanechal díky své tvorbě výraznou stopu také v našem kraji. 

Po prohlídce skanzenu si můžete odpočinout v pivních lázních. Své návštěvníky lákají na profesionální a kvalitní služby, krásné prostředí a vynikající pivo, které se vyrábí přímo v minipivovaru, který je součástí lázní. Všechny ingredience jsou tak vždy zaručeně čerstvé a Vám nezbývá než si užít tu nezaměnitelnou atmosféru odpočinku a hýčkání.
Cyklostezka Bečva
Od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou máte na 160 km možnost poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané.
Bezpečné a komfortní stezky sledující tok Bečvy, jsou jako stvořené pro cyklisty a in-line bruslaře každého věku, ale využít je mohou i vozíčkáři, turisté a běžkaři.Více informací najdete na www.cyklostezkabecva.com
Soláň, 8 km
Vrchol Soláň (861 m) je považován za jednu z nejkrásnějších částí Valašska. Je součástí rozsáhlého celku Vsetínské vrchy.  Z vrcholu je krásný výhled na masiv Radhoště, Smrk, Kněhyni, Lysou horu a hřeben Javorníků. Za krásného jasného počasí jsou vidět Jeseníky, hřebeny Malé Fatry, Sůlovské skály a Martinské hole.  V roce 2006 byla otevřena Zvonice sloužící jako informační centrum a galerie umění. 

Soláň je významným celoročním rekreačním a turistickým místem. V létě je křižovatkou turistických a cyklistických tras. Po hřebeni vede nenáročná trasa pro turisty a zároveň cyklisty, která je v zimě udržovaná pro běžkaře. V zimě nabízí lyžařský areál Soláň výborné podmínky jak pro lyžaře tak i snowboardisty.
Návrat na obsah